V Sloveniji vsakih pet minut nekdo potrebuje kri. Vsak dan bi moralo kri darovati okrog 400 ljudi, da bi zadostili potrebam zdravstva po njej. Zagotavljajo jo prostovoljci, ki brezplačno darujejo kri zato, da bi pomagali bolnim ozdraveti, tudi rešiti življenje. Pomagajo, ker se zavedajo, da je kri nenadomestljivo zdravilo, ki si ga lahko podarimo le ljudje med seboj in da smo vsi potencialni prejemniki krvi.
Na območju Rdečega križa Tolmin imamo cca 600 aktivnih krvodajalcev in preko 1000 odvzemov krvi na leto, kar je v primerjavi z drugimi okolji kar veliko. Krvodajalsko akcijo izvajamo v Tolminu in v Kobaridu, praviloma dvakrat letno: spomladi v mesecu maju in v jeseni v mesecu novembru.
Krvodajalci lahko darujejo kri tudi na Centru za transfuzijsko dejavnost Nova Gorica, ki je v stari stavbi bolnice v Šempetru pri Gorici.
V dolgoletni tradiciji slovenskega krvodajalstva se je izkazalo, da so prostovoljnost, neplačanost in anonimnost pomembni temelji za preskrbo z varno krvjo. Ker je krvodajalstvo prostovoljno in brezplačno, se zanj odloči vsak, ki je dovolj zdrav, le zato, ker želi pomagati. Le zdrava kri pa resnično rešuje življenja!
Anonimnost pomeni, da krvodajalec ne ve, komu je daroval svojo kri, prejemnik pa ne, od koga jo je prejel.
Vljudno vas vabimo, da tudi vi postanete del družine krvodajalcev, ki jo v Sloveniji sestavlja okrog 5 odstotkov prebivalstva.